Notice: Undefined property: stdClass::$tree in /public_html/portal/includes/menu.php on line 52 Siłownia na świeżym powietrzu

Godziny otwarcia

dział organizacyjny:
pn.-pt. 7.30 - 16.00

dział księgowości i kadr:
pn - pt. 7.30 - 15.30

dział kultury fizycznej:
pn - pt.  7.30 - 15.30

Nasz adres

ul. Sportowa 25
72-100 Goleniów
tel./faks: 91 418 21 04
tel./faks: 91 407 15 02
tel. kom. 601 967 194 (po zamknięciu Działu Organizacyjnego)
www.osir.goleniow.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Marina Lubczyna

Marina Lubczyna
ul. Żeglarska 2
72-105 Lubczyna

tel: 91 419 16 12

kom. kierownik: +48 691 640 765
kom. bosman: +48 722 197 196

logo

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

covid baner

SIŁOWNIA NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

SIŁOWNIA NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

REGULAMIN KORZYSTANIA Z URZĄDZEŃ SIŁOWNI ZEWNĘTRZNEJ

 

Przeznaczone dla dorosłych i dzieci od 14 roku życia. Dzieci powinny pozostawać pod opieką opiekunów

Urządzenia są przeznaczone do rekreacyjnego treningu. Ćwiczenia wykonywać zgodnie z instrukcją przymocowaną na każdym urządzeniu, a ich intensywność dopasować do indywidualnej kondycji. Z powodu nieprawidłowego, lub zbyt intensywnego treningu mogą występować kontuzje, lub urazy zdrowia.

Z uwagi na bezpieczeństwo prosimy o przestrzeganie poniższych zasad!
na terenie siłowni zabraniana jest jazda na rowerze i gra w piłkę,
nie wprowadzaj psów i dbaj o czystość. Spożywanie alkoholu jest zabroniona.
Zabronione jest wspinanie się na urządzenia. Grozi niebezpiecznym upadkiem.

PODCIĄG NÓG
Wzmocnienie dużych partii mięśniowych: kończyny górne, uda oraz brzuch i grzbiet. Staranne wykonywanie ćwiczenie przyczynia się do utrzymania poprawnej postawy ciała. Działa zapobiegawczo na niepożądanie skrzywienia kręgosłupa.
Sposób używania:
1. Oprzyj się rękami na podpórkach, plecami do urządzenia. Chwyć uchwyty. Uda poziomo, łydki pionowo. Nogi podciągnij do tułowia a następnie opuszczaj.
2. Oprzyj się rękami na podpórkach plecami do urządzenia. Uginaj i prostuj ręce w łokciach – dla zaawansowanych.

DRABINKA
Efektywne wzmocnienie górnych partii mięśniowych. Rozciąganie.

WYCISKANIE SIEDZĄC
Ćwiczy przede wszystkim górne partie mięśniowe. Poprawia rozwój mięśni klatki piersiowej, obręczy barkowych oraz kończyn górnych. Regularne ćwiczenia wraz z dużą ilością powtórzeń mogą wpływać na przyrost masy mięśniowej.
Sposób używania:
Zajmij miejsce na siodełku. Oprzyj się i chwyć rękami oba drązki. Wyciskaj drążki od siebie i powracaj do pozycji wyjściowej.

WYCIĄG GÓRNY
Wzmocnieni górnych partii mięśniowych w szczególności przedramię oraz mięsień najszerszy grzbietu. Wpływa na rozwój masy mięśniowej.
Sposób używania:
Usiąść stabilnie (twarzą lub plecami do przyrządu) i złapać za uchwyty. Przyciągnij uchwyty do ciała i z powrotem do prawie wyprostowanych łokci. Do urozmaicenia ćwiczenia trzymając za uchwyty można przyjmować różne pozycje ciała.

BIEGACZ
Trening mięśni nóg i bioder. Wpływa na poprawę zmysłu równowagi. Imituje ruch biegu przy minimalnych obciążeniu stawów.
Sposób używania:
Postaw obie nogi na pedałach i chwyć mocno za uchwyty. Poruszaj nogami w przód i w tył.

ORBITREK
Trening ogólnorozwojowy dla dużych partii mięśniowych górnych i dolnych części ciała. Duża liczba powtórzeń wpływa na kształtowanie sylwetki. Dodatkowo wpływa na poprawę koordynacji ruchowej.
Sposób używania:
Stań na pedałach i chwyć mocno rękami oba uchwyty. Poruszaj nogami do przodu i do tyłu, jednocześnie pomagając sobie rękami na zmianę ciągnąc i pchając drążki.

WIOŚLARZ
Jedno z bardziej wszechstronnych urządzeń. Aktywizuje właściwie wszystkie części ciała. Doskonałe ćwiczenie na ogólną poprawę wydolności organizmu.
Sposób używania:
Postaw stopy na pedałach, złap rękami za oba uchwyty. Przyciągnij uchwyt do brzucha prostując jednocześnie nogi. Powróć do pozycji wyjściowej.

PRASA NOŻNA
Buduję masę mięśniową kończyn dolnych. Nieznacznie obciąża stawy. Pomaga usprawnić prawidłowe funkcjonowanie nóg. Jeśli podczas wykonywania ćwiczenia nie wychylasz kolan do wewnątrz ani na zewnątrz stabilizujesz swoje stawy kolanowe.
Sposób używania:
Usiądź stabilnie na siodełku i połóż obie nogi na pedałach. Prostuj nogi odpychając się od urządzenia i ponownie zginaj w kolanach.
TWISTER
Wspomaga aktywność stawów biodrowych oraz kręgosłupa lędźwiowego. Ćwiczy zmysł równowagi oraz pozytywnie wpływa na mięśnie brzucha. Doskonale rozluźnia. Szczególnie polecamy Paniom.
Sposób używania:
Obiema nogami zajmij miejsce na stopkach, rękoma złap za uchwyt, po czym wykonaj biodrami jednostajny ruch w prawo i w lewo.

WAHADŁO
Podobnie jak twister doskonale aktywizuje dolne części ciała. Dodatkowo pomaga usprawnić zmysł równowagi praz działa rozluźniająco. Szczególnie polecamy Paniom.
Sposób używania:
Postaw obie nogi na stopkach i chwyć mocno za uchwyty. Poruszaj nogami w prawo i w lewo wykonując ruch wahadła.
 
ŁAWKA
Ćwiczenie wykonywane na urządzeniu połgają wzmocnić mięśnie brzucha. Przy prostych skłonach pracują mięśnie proste brzucha. Wykonując skręt tułowia pobudzamy mięśnie skośne. Doskonale wpływają na poprawę sylwetki.
Sposób używania:
Połóż się na ławce twarzą w górę. Nogi zgięte w kolanach, stopy zaprzyj o dolną poprzeczkę. Ręce podłóż pod głowę. Podnoś tułów w następującej kolejności: najpierw głowa potem barki i resztę ciała. Wystarczy kilka centymetrów nad powierzchnię ławki. Wykonuj płynne ruchy.

KOŁA TAI CHI DUŻE I MAŁE
Ćwicz górne partie mięśniowe. Wpływa na poprawę sprawności kończyn górnych oraz mięśni obręczy barkowej. Doskonałe ćwiczenie ogólnorozwojowe.
Sposób używania:
1. Złap małe koła oburącz i obracaj w lewo w prawo.
2. Złap duże koło jednorącz i obracaj w lewo lub w prawo.
Zmieniaj prędkość ruchu.

 

Szybki kontakt

Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul. Sportowa 25
72-100 Goleniów
tel./fax 91 418 21 04
tel. 91 407 15 02
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Odwiedziny

Dziś39
Wczoraj49
Zeszły tydzień224
Ogolnie271712

Kubik-Rubik Joomla! Extensions